Камара на инженерите в инвестиционното прокетиране Chamber of engineers in the investment design

Метростанция - София Летище София Спортна зала

НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ „Язовирното строителство – фактор за устойчиво развитие на водния сектор“

 

ШЕСТИ БЪЛГАРО-АВСТРИЙСКИ СЕМИНАР

Практика и изследователска дейност в управлението на риска от наводнения“

и

НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ

Язовирното строителство – фактор за устойчиво развитие на водния сектор


София, 7-8 ноември 2013

Зала: Аула Максима, УАСГ


Катедра Хидротехника при УАСГ и Институтът по Хидротехника и Управление на водните ресурси при ТУ-Виена заедно с Българското дружество по големите язовири (БГДЯ) имат удоволствието да Ви поканят на Шестия Българо-Австрийски Семинар на темаПрактика и научни изследвания в областта на Управлението на риска от наводнения” и на Научно-Техническата конференция на темаЯзовирното строителство – фактор за устойчиво развитие на водния сектор“. Мероприятията ще се проведе в УАСГ, София на 7-8 ноември 2013 г.


Организационен комитет:

доц. д-р инж. Виктор Ташев

проф. д-р инж. Димитър Тошев

гл. ас. д-р инж. Ангел Захариев

гл. ас. инж. Тоньо Чолаков

гл. ас. инж. Огнян Тодоров

д-р инж. Силвия Петкова

инж. Мария Беляшка

инж. Снежана Божинова

Програмен комитет:

доц. д-р инж. Виктор Ташев

проф. д.т.н. инж. Гюнтер Бльошл

доц. д-р инж. Мария Маврова-Гиргинова

проф. д.т.н. инж. Петер Чернутер

проф. д-р инж. Димитър Тошев

доц. д-р инж. Димитър Кисляков



ШЕСТИ БЪЛГАРО-АВСТРИЙСКИ СЕМИНАР – 07.11.2013

Шестият Българо-Австрийски Семинар (6-ти БАС) ще бъде интересен за изследователите, хората, определящи държавна политика, и хората от практиката, които работят в сферата на Управление на риска от наводнения. Семинарът ще включва теми като:

Управление и инструменти на политиките

EC ECHO Изследователски проект DAMSAFE

Анализ на защитата от наводнения

Анализ на опасността от наводнения

Анализ на последствията и риска от наводнения

Картиране на опасността и риска

Управление на риска от наводнения

Специален лектор на 6-ти БАС ще бъде:

Марк Адамсън, Председател на Работна група F, ЕК






НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ – 08.11.2013

Конференцията ще насочи вниманието на специалистите върху следните по-важни въпроси:

Място на язовирите в питейно-битовото водоснабдяване

Състояние на водоснабдителните язовири у нас – конструктивни и експлоатационни проблеми на съществуващи резервоари за вода

Съвременни подходи за оценка на конструктивната сигурност

Нови технологии при рехабилитация на язовирни стени и ХТС

Екологични аспекти


Указания към участниците

Мероприятията ще бъдат проведени в два дни в пленарни и постер сесии. Изпратените доклади ще бъдат разгледани от Програмния комитет. Електроните копия на пълните доклади да бъдат изпратени на адреси bas_06@abv.bg, BUNCOLD@uacg.bg не по-късно от 15 октомври 2013 г. Докладите трябва да включват резюмета на английски и български, всяко до 200 думи. Всеки доклад трябва да включва следната информация: име и титла на автора, заглавие на доклада, E-mail, пощенски адрес и телефон. Потвърждение за приет доклад ще бъде изпратено по електронна поща до 20 октомври 2013 г. Регистрацията за 6-ти БАС и НТК се извършва в деня на откриването. Техническата изложба ще се проведе по време на семинара. Моля, свържете се с организационния комитет за повече информация!


Работни езици

Работните езици на семинара и конференцията са български и английски.


Контакти

Катедра „Хидротехника“, УАСГ

доц. д-р инж. В. Ташев

е-mail: bas_06@abv.bg

Българско дружество по големите язовири

проф. д-р инж. Д. Тошев

е-mail: BUNCOLD@uacg.bg



доц. д-р инж. В. Ташев

Ръководител катедра Хидротехника при УАСГ












Още Съобщения

14/ 05/ 2025

Проучване относно процесите за разрешителни за строеж и цифровите разрешителни за строеж

23/ 04/ 2025

Дискусия за професионално обсъждане на противоречиви практики в администрацята и с цел създаване на единна административна практика, съгласно действащото законодателство в НАГ-СО и районните администрации, 02.05.2025 г., 13.00ч., НАГ

22/ 04/ 2025

Присъединете се към Маратона на УАСГ – „Студентите бягат с УАСГ“, 17 май, 9.30 ч., пред УАСГ 

16/ 04/ 2025

СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ!